Niebezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty

Kluczowe niebezpieczeństwo inwestowania w kryptowaluty polega głównie na tym, że mają one dość niestabilny kurs i dlatego też wielu z nas jeśli chodzi o to inwestowanie u brokera preferuje raczej inwestycje w waluty klasyczne lub w surowce.

Ten niewątpliwy plus tkwi w tym, że każdego z typów inwestowania można się rzecz jasna nauczyć na trybie demonstracyjnym, czyli dzięki temu inwestowaniu nie istniejących środków finansowych na realnych giełdowych sytuacjach . W trybie demonstracyjnym uczymy się też ustawiania tych dwóch pozycji, czyli tej górnej oznaczanej nazwą „Take profit” i tej dolnej oznaczanej nazwą „Stop loss”.

Tego typu nauka wyjątkowo sprytnym ludziom zajmie zapewne jakieś kilka tygodni, ale wielu uczy się tego inwestowania w czasie od kilku miesięcy do ponad roku, bo zrozumienie tych wszystkich mechanizmów rządzących inwestowaniem niestety musi swoje potrwać.

Czy kryptowaluty lepiej omijać?

Pewnym jest to, że kryptowaluty są tymi dość niestabilnymi jeśli chodzi o sam kurs, ale niektórzy uczący się inwestowania nie boją się tej nie stabilności. Mowa tu o tym, że jeśli umiejętnie ustawia się transakcje to bilans nawet i w tym przypadku może wyjść na plus.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że ludzie nie inwestują w kryptowaluty cały czas, czyli jeśli w konkretnej sytuacji dają one zysk przez jakiś czas, to warto inwestować, ale gdy sytuacja się zmieni to warto też przestawić się na surowce u konkretnego brokera, bo dzięki temu nie musimy czekać na kolejną lepszą sytuację.

Inne ważne wzmianki.

Obawy przed inwestowaniem w kryptowaluty są rzecz jasna dla wielu z nas tymi dość typowymi. Mowa tu o tym, że wielu z nas słyszało o tym dość niestabilnym kursie wielu z nich.

Z drugiej strony osoby, które już od kilku miesięcy uczą się inwestowania na trybie demo u brokera testują różne opcje i po jakimś czasie tej nauki potrafią mniej więcej przewidzieć to, kiedy kurs konkretnej kryptowaluty podskoczy do góry i to znacząco. Wiedzę tę nabywa się metodą prób i błędów, ale jest to także wiedza zaliczana do darmowej, bo tego inwestowania można się uczyć za pomocą smartfona i tabletu i co równie ważne na tę naukę traci się blisko kilkanaście minut w skali dnia.

Autor

  • Doradca wpisana na listę doradców biznesowych. Specjalizuje się w pomocy przyszłym przedsiębiorcom oraz inwestorom. Jej hobby to sporty zimowe.

2 komentarze Dodaj swoje
  1. Czy każda inwestycja w kryptowaluty będzie opłacalna? Niekoniecznie, bo ze względu na ich zmienny kurs można zainwestować w złym czasie, potem powiedzmy cena może spaść w dół i inwestor może utracić zainwestowane pieniądze.

  2. Inwestycje w kryptowaluty nie zawsze są opłacalne. Niestety jeśli ktoś zainwestuje w niewłaściwy altcoin albo w niewłaściwym momencie, może stracić sporą część swoich środków. Także z pewnością trzeba się na tym znać.

Dodaj komentarz